Asset Publisher Asset Publisher

Półmaraton "Pogórzanin"

III Półmaraton Górski Pogórzanin oraz biegi towarzyszące: na 10 km i bieg Mały Pogórzanin dla dzieci, odbyły się w dniu 30 kwietnia 2017 roku w Dubiecku.

Biegi na 21 i na 10 km rozpoczęły się o
godz. 1030 wspólnym startem z dziedzińca dubieckiego zamku. Natomiast start biegów dla dzieci odbył się o godz. 1045
na miejscowym stadionie sportowym. Limit czasowy dla półmaratonu wynosił 4 godz. – o godz. 1430 programowe zamknięcie mety,
zaś dla biegu na 10 km 2 godz. – o godz. 1230 zamknięcie mety.
Trasa półmaratonu wiodła przez następujące miejscowości: start -dziedziniec zamku w Dubiecku, Wybrzeże, WinnePodbukowina,
Słonne, Sielnica, Połchowa Górna, Wybrzeże, meta: dziedziniec zamku w Dubiecku. Trasa liczyła 21,097 km i w dużej mierze
pokrywała się ze szlakiem turystycznym TPZD: „Trzy ścieżki tożsamości…" Bieg na 10,4 km częściowo pokrywał się z trasą
półmaratonu i rozgałęział się w miejscowości Winne-Podbukowina w kierunku Wybrzeża i ponownie łączył się z trasą biegu na 21 km.
Starowało łącznie 214 zawodników (167 mężczyzn, 47 kobiet) w biegu na 21 km, 73 zawodników (43 mężczyzn, 30 kobiet) w biegu na 10 km oraz 120 dzieci (62 chłopców, 58 dziewcząt) w biegach Małego Pogórzanina. Łącznie w biegach III Półmaratonu Górskiego
Pogórzanin startowało 407 zawodników (272 mężczyzn i 135 kobiet). Wszyscy ukończyli biegi w limicie czasu.
W kategorii open półmaratonu zwyciężył Paweł Smędowski z czasem 01:36,06. Drugi na mecie był Stanisław Ważny z czasem 01:37,44,
natomiast trzeci: Olbrych Bartłomiej z czasem 01:40,31. W kategorii kobiet zwyciężyła Paulina Wywłoka,
która dotarła na metę w czasie 01:54,00, a następnie Agnieszka Mercik z czasem 02:07,25 oraz Ewelina Kiełboń z czasem 02:11,07.
Trasa zawodów przebiegały przez tereny Nadleśnictwa Kańczuga oraz Nadleśnictwa Dynów.
Nadleśnictwa były współorganizatorami biegu a zarazem fundatorami nagród w klasyfikacji „leśnicy".
W kategorii tej nagrody zdobyli: Paweł Dzięgielowski terenu RDLP w Katowicach z czasem 01:50,47 oraz
Jacek Stankiewicz z RDLP w Krośnie z czasem  02:17,29.